Spotkanie sekcji studenckiej JCBA oraz referat naukowy pana Dawida Tomczyka

W dniu 7 czerwca br. w siedzibie Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych odbyło się spotkanie sekcji studenckiej JCBA, któremu towarzyszył referat naukowy wygłoszony przez pana Dawida Tomczyka pt. Problem terroryzmu w afrykańskich państwach regionu Sahelu i Sahary. Po wygłoszeniu referatu odbyła się dyskusja.

Po zakończeniu części naukowej dyrektor JCBA prof. Robert Kłosowicz przedstawił ostatnie działania Centrum oraz plany i przedsięwzięcia jakie w najbliższym czasie będą realizowane. Wśród najważniejszych planowanych wydarzeń znajduje się Kongres Afrykanistów Polskich, który w przyszłym roku zostanie zorganizowany na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wystawa poświęcona Pigmejom i Buszmenom, której organizacja będzie efektem współpracy JCBA, Muzeum Etnograficznego w Krakowie i Biblioteki Jagiellońskiej. Studenci sekcji zobowiązali się do włączenia w prace nad przygotowaniem tych wydarzeń.