Spotkanie w Bibliotece Jagiellońskiej w sprawie zorganizowania wystawy afrykanistycznej

W dniu 12 kwietnia br. w Bibliotece Jagiellońskiej odbyło się spotkanie w sprawie zorganizowania wystawy o tematyce afrykanistycznej z okazji 10. rocznicy powstania Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych. Wydarzenie to będzie także towarzyszyć Kongresowi Afrykanistów Polskich, który odbędzie się w dniach 23-25 maja 2024 r.  na Uniwersytecie Jagiellońskim. Planowana wystawa jest wspólnym przedsięwzięciem Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych, Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie oraz Biblioteki Jagiellońskiej. Wydarzenie będzie między innymi okazją do ekspozycji afrykańskich zbiorów Muzeum Etnograficznego w Krakowie oraz przypomnienia postaci profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego Romana Stopy, wybitnego afrykanisty i światowej sławy badacza języków khoisan.

W środowym spotkaniu uczestniczył dyrektor JCBA prof. Robert Kłosowicz, dyrektorka Muzeum Etnograficznego w Krakowie Monika Dudek, kustosz MEK Jacek Kukuczka oraz kierowniczka Sekcji Wydarzeń Kulturalnych Biblioteki Jagiellońskiej Małgorzata Kusak.