Wizyta Sekcji Studenckiej Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych w Muzeum Afrykanistycznym w Olkuszu

18 marca 2023 r. Muzeum Afrykanistyczne w Olkuszu gościło studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego z Sekcji Studenckiej Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych. Wizyta była pierwszą z zaplanowanych spotkań, podczas których studenci będą odbywać praktyki. Pani mgr Ewa Wołoszyn z Muzeum Afrykanistycznego zaprezentowała studentom ekspozycję (m.in. zabytki kultur Dogonów i Tuaregów) oraz przedstawiła najbliższe zadania, które będą wspólnie realizowane w ramach współpracy między naszymi jednostkami. Studenci mieli niecodzienną okazję zajrzeć do muzealnych magazynów, jak również podjąć próbę katalogowania muzealnych zbiorów, co okazało się nie lada wyzwaniem, ale również świetną zabawą. Mamy nadzieję, że już wkrótce efektem tej i kolejnych wizyt będą opisy „znalezionych skarbów”, które pozwolą lepiej poznać olkuską kolekcję, a nasi studenci z pewnością jeszcze nie raz wrócą do Olkusza.