30. rocznica śmierci prof. Tadeusza Lewickiego

22 listopada 2022 r. minęło 30 lat od śmierci prof. Tadeusza Lewickiego, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitnego arabisty i afrykanisty, wieloletniego dyrektora Instytutu Filologii Orientalnej UJ i jednego z pionierów afrykanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z tej okazji delegacja Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych w osobach prof. dr hab. Robert Kłosowicza i dr Joanny Mormul, odwiedziła grób prof. Tadeusza Lewickiego na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie i złożyła w imieniu JCBA okolicznościowy wieniec. W listopadowym numerze „Alma Mater” miesięcznika Uniwersytetu Jagiellońskiego można również przeczytać wspomnieniowy tekst autorstwa prof. Kłosowicza, który przybliża pełne pasji i sukcesów naukowych życie prof. Tadeusza Lewickiego.

Robert Kłosowicz, W 30. rocznicę śmierci prof. Tadeusza Lewickiego, „Alma Mater”, listopad 2022, nr 236.