Umowa o współpracy z Katedrą Geografii Człowieka i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Ostrawskiego

Z przyjemnością informujemy, iż na początku mijającego semestru podpisana została umowa o współpracy między Jagiellońskim Centrum Badań Afrykanistycznych a Katedrą Geografii Człowieka i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Ostrawskiego (Katedra Sociální Geografie a Regionálního Rozvoje, Ostravská Univerzita). Umowa ma na celu współpracę w dziedzinie badań naukowych prowadzonych przez obie jednostki, jak również w zakresie realizowanych przez Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Ostrawski programów wymiany międzynarodowej w ramach realizowanych programów kształcenia (m.in. poprzez ich promocję oraz dzielenie się dotychczasowymi doświadczeniami na tym polu). Podpisane porozumienie umożliwia również krótko- i długoterminowe wyjazdy pracowników obu jednostek w ramach wymiany bilateralnej.

W ramach nawiązanej współpracy jest obecnie realizowany minigrant otrzymany w konkursie Priorytetowego Obszaru Badawczego „Society of the Future” (FutureSoc) programu Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim (ID.UJ): Transformacje społeczno-polityczne w regionie Wielkich Jezior Afrykańskich w perspektywie postkolonialnej, zespół badawczy: Dr Joanna Mormul (kierownik projektu), prof. dr hab. Robert Kłosowicz, dr Kateřina Ženková Rudincová.

logo uniwerystetu w ostrawie