Rwanda – trudna przeszłość, trudna współczesność. Państwo na drodze do stabilizacji,

Debata KSSM: Rwanda – trudna przeszłość, trudna współczesność. Państwo na drodze do stabilizacji

6 kwietnia 2016 r. na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ odbyło się spotkanie otwarte pod tytułem Rwanda – trudna przeszłość, trudna współczesność, Państwo na drodze do stabilizacji, zorganizowane przez Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ. W roli ekspertów wystąpiły dr hab. Joanna Bar, profesor UP oraz mgr Monika Różalska, doktorantka na WSMiP UJ reprezentująca Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych. Tematem przewodnim spotkania była sytuacja społeczno-polityczna i gospodarcza we współczesnej Rwandzie oraz czynniki wpływające na stabilizację i rozwój państwa. W swojej wypowiedzi prof. Bar skoncentrowała się na przedstawieniu problemu przywództwa, natomiast mgr Różalska omówiła lokalne rozwiązania i wykorzystanie tradycji w działaniach na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego. Doktorantka zaprezentowała również zdjęcia z wyjazdów badawczych do Rwandy. Prezentacje i pokaz zdjęć posłużyły jako podstawa do dalszej dyskusji.

Data opublikowania: 08.04.2016
Osoba publikująca: Magdalena Obłoza