Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Spotkanie wokół książki „Przez Rwandę, Toro, Bunioro i terytoria Azande. Dziennik badań Jana Czekanowskiego w Afryce Centralnej w latach 1907-1909” w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie

4 grudnia o godz. 18.00 w Sali im. Samuela Bogumiła Lindego Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie odbędzie się spotkanie zorganizowane z okazji wydania przez Polską Akademię Umiejętności dziennika badań antropologiczno-etnologicznych Jana Czekanowskiego „Przez Rwandę, Toro, Bunioro i terytoria Azande. Dziennik badań Jana Czekanowskiego w Afryce Centralnej w latach 1907-1909”. Publikacja stanowi nową krytyczną edycję i tłumaczenie dziennika antropologa z wyprawy do Afryki, jedną ze współredaktorek tomu jest członkini JCBA prof. UJ dr hab. Joanna Bar.

W spotkaniu promocyjnym książki wezmą udział członkowie zespołu redakcyjnego: prof. UJ dr hab. Joanna Bar, mgr Krystyna Brzezińska, dr Eugeniusz Rzewuski i prof. Michał Tymowski.

Prezentacji książki towarzyszyć będzie wystawa 14 fotografii autorstwa Jana Czekanowskiego wykonanych w trakcie afrykańskiej wyprawy. Zdjęcia są na co dzień niedostępne dla publiczności, przechowywane w magazynie Gabinetu Rękopisów Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

okładka książki „Przez Rwandę, Toro, Bunioro i terytoria Azande. Dziennik badań Jana Czekanowskiego w Afryce Centralnej w latach 1907-1909”