Polsko - Afrykańskie Forum Akademickie na UJ

W dniach 22-26 maja 2023 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się pierwsze Polsko - Afrykańskie Forum Akademickie (Polish-African Academic Forum). Na zaproszenie prorektora UJ ds. CM prof. Tomasza Grodzickiego do Krakowa przyjechali przedstawiciele kadry naukowej z Muhimbili University of Health and Allied Sciences (MUHAS) oraz Jakaya Kikwete Cardiac Institute w Dar es Salaam (Tanzania), Ahfad University for Women w Omdurman (Sudan) oraz University of Rwanda w Kigali (Rwanda). Polish-African Academic Forum, było okazją do wymiany doświadczeń oraz rozpoczęcia międzynarodowej współpracy naukowej. Forum miało na celu wypracowanie platformy kooperacji zarówno w rozwoju nauczania medycznego, jak też rozwoju współpracy przy wspólnych badaniach naukowych. W poszczególnych częściach Forum wzięli udział: prorektor ds. współpracy międzynarodowej UJ prof. Malec, Dyrektor Generalny FRSE (Erasmus+) prof. Paweł Poszytek oraz ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Sudanie Michał Murkociński. W ramach Forum w dniu 24 maja (środa) na sesji zatytułowanej "Perspectives and Opportunities of Collaboration" która odbyła się w Auli Nowodworskiego wystąpił dyrektor Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych przedstawiając ofertę współpracy ze strony JCBA.