Spotkanie Dyrektora JCBA z przedstawicielkami Fundacji „Agandi”

W dniu 17 maja 2023 r. w siedzibie Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych (JCBA) na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyło się spotkanie wolontariuszek Fundacji „Agandi” należących do Młodzieżowej Rady Krakowa – Weroniki Stanuch i Agnieszki Kowalskiej z dyrektorem JCBA prof. dr hab. Robertem Kłosowiczem. Rozmowa dotyczyła działalności Fundacji „Agandi” na rzecz dzieci z ulicy w Ugandzie oraz wysiłków podejmowanych przez wolontariuszy na rzecz poprawy życia społeczności w Afryce. Omawiano także kwestie ewentualnej współpracy pomiędzy JCBA a fundacją w propagowaniu wiedzy o Afryce oraz organizowania wydarzeń, w których mogliby być zaangażowani studenci sekcji JCBA.

Weronika Stanuch, Agnieszka Kowalska, Robert Kłosowicz