Inauguracja Sekcji Studenckiej JCBA

W dniu 15 marca br. w siedzibie Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych odbyło się spotkanie Dyrektora JCBA, prof. Robert Kłosowicza oraz dr Joanny Mormul ze studentami, które było zarazem oficjalną inauguracją Sekcji Studenckiej JCBA. Podczas spotkania omówiono zasady działalności Sekcji w ramach Centrum oraz plany jej rozwoju. Wśród najbliższych inicjatyw będzie zapoznanie się z kolekcją Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu, uczestnictwo studentów w wydarzeniach „Nocy Muzeów”, spotkanie z autorką książki „Dotyk Afryki. Opowieści podróżne”, p. Beatą Lewandowską-Kaftan. Studenci będą także uczestniczyli w praktykach, pomagając przy katalogowaniu i opisie zbiorów Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu. Kolejnym elementem działalności Sekcji będzie organizowanie seminariów, konferencji czy spotkań naukowych z badaczami Afryki czy przedstawicielami społeczności afrykańskich zarówno ze świata kultury, jak też polityki. Ważną formą działalności Sekcji będzie także przygotowywanie i realizowanie projektów badawczych w ramach JCBA.