Relacja ze spotkania z dr. Adamem Knapikiem

W poniedziałek 18 marca 2019 r. odbyło się seminarium naukowe z udziałem dr. Adama Knapika zorganizowane przez Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych. Dr Adam Knapik jest romanistą i politologiem, doktorem nauk humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Sorbonne Nouvelle Paris – 3. Obecnie Pracuje w Brukseli - jest ekspertem w Biurze Promocji Nauki PolSCA (Polish Science Contact Agency) Polskiej Akademii Nauk, odpowiedzialnym za komunikację i współpracę z otoczeniem.

W poniedziałek 18 marca 2019 r.  odbyło się seminarium naukowe z udziałem dr. Adama Knapika zorganizowane przez Jagiellońskie Centrum Badań Afrykanistycznych. Dr Adam Knapik jest romanistą i politologiem, doktorem nauk humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Sorbonne Nouvelle Paris – 3. Obecnie Pracuje w Brukseli - jest ekspertem w Biurze Promocji Nauki PolSCA  (Polish Science Contact Agency) Polskiej Akademii Nauk, odpowiedzialnym za komunikację i współpracę z otoczeniem.

Poniedziałkowe wystąpienie wygłoszone przez dr. Adama Knapika składało się z dwóch części. Pierwsza z nich obejmowała prezentację informacji o działalności Biura Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli oraz finansowaniu badań z nowego programu ramowego "Horyzont Europa" na lata 2021-2027. Druga część wystąpienia poświęcona była pojęciu frankofonii na świecie, z uwzględnieniem francuskojęzycznego obszaru Afryki i prognoz dotyczących jego rozwoju w kolejnych dekadach. Podczas prelekcji dr Adam Knapik dużą wagę przywiązywał do tego, by przybliżyć zgromadzonym słuchaczom cele i działalność Międzynarodowej Organizacji Frankofonii, która stanowi obszar jego zainteresowań badawczych. Seminarium naukowe zakończone zostało serią pytań od uczestników spotkania.

Szczegółowe informacje na temat obszaru działalności Biura Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli można znaleźć na stronie internetowej PolSCA PAN

Polecamy również
Czy Afryka potrzebuje nowych granic? Stosunki międzynarodowe w Afryce w kontekście separatyzmów w regionie – relacja z konferencji

V Kongres Afrykanistów Polskich