Dysertacja doktorska dr Joanny Mormul uznana przez PTNP za najlepszą pracę doktorską 2016 roku

Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych przyznało dysertacji doktorskiej dr Joanny Mormul I nagrodę w Konkursie na najlepszą pracę doktorską z zakresu nauk o polityce im. Czesława Mojsiewicza.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 1 lutego br. na sesji plenarnej otwierającej XVIII Międzynarodową Konferencję Naukową „Europa XXI wieku” w Collegium Polonicum w Słubicach. Laureatka odebrała Nagrodę wraz z promotorem pracy doktorskiej dr. hab. Robertem Kłosowiczem, prof. UJ.

Nagrodzona rozprawa doktorska Problem dysfunkcyjności państw luzoafrykańskich została obroniona w styczniu 2016 r. w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Autorka jest doktorem nauk społecznych z zakresu nauk o polityce, absolwentką stosunków międzynarodowych oraz filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończyła także trzyletnie Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie SET (Society-Environment-Technology) oraz kursy poświęcone metodologii nauk społecznych organizowane przez Stellenbosch University oraz London School of Economics and Political Science. Była również stypendystką programu Ryoichi Sasakawa Young Leaders Fellowship Fund (SYLFF), który zrealizowała na University of Manchester.

Dr Joanna Mormul jest asystentem w Katedrze Stosunków Międzynarodowych i Polityki Zagranicznej Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, jest również członkiem Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych. W 2018 r. w oparciu o nagrodzoną dysertację doktorską planowane jest wydanie monografii poświęconej kryzysom państwowości w Afryce Luzofońskiej.

profesor doktor habilitowany Arkadiusz Żukowski, doktor Joanna Mormul, doktor habilitowany Robert Kłosowicz, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego

Dr Joanna Mormul wraz z promotorem rozprawy doktorskiej dr. hab. Robertem Kłosowiczem, prof. UJ oraz prezesem Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych prof. dr. hab. Arkadiuszem Żukowskim

VI Kongres Afrykanistów Polskich - II Komunikat Kongresowy

Co oznacza druga z rzędu Pokojowa Nagroda Nobla dla Afryki? - komentarz Kierownika Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych