Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

News and events

Na przekór. Kabylia – wystawa w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie

Na przekór. Kabylia – wystawa w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie

W okresie od 8 lipca do 22 października 2017 r. w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie można było oglądać wystawę „Na przekór. Kabylia”, której kuratorem i pomysłodawcą był Jacek Kukuczka. Wystawa była dostępna dla zwiedzających w Domu Esterki (ul. Krakowska 46), w którym mieści się filia Muzeum Etnograficznego.

Relacja z konferencji naukowej „Dysfunkcyjność. Problem wewnętrzny – wyzwanie globalne”

Dnia 15 marca 2018 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się konferencja naukowa „Dysfunkcyjność. Problem wewnętrzny - wyzwanie globalne”. Konferencja została zorganizowana jako wynik współpracy trzech kół naukowych działających w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ - Koła Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ, Koła Myśli Geopolitycznej UJ oraz Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego UJ, przy patronacie Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych.

Nagroda dla dr. hab. Roberta Kłosowicza, prof. UJ, za najlepszą publikację naukową o tematyce afrykanistycznej

Miło nam poinformować, że dr hab. Robert Kłosowicz, prof. UJ otrzymał nagrodę Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego za najlepszą publikację o tematyce afrykanistycznej w 2017 roku w kategorii publikacja naukowa autora po uzyskaniu habilitacji za książkę pt. „Konteksty dysfunkcyjności państw Afryki Subsaharyjskiej” (Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2017).

Wykłady otwarte Judith Hayem

Serdecznie zapraszamy na 2 wykłady otwarte Judith Hayem, antropolożki z Lille 1 University we Francji.

Dysertacja doktorska dr Joanny Mormul uznana przez PTNP za najlepszą pracę doktorską 2016 roku

Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych przyznało dysertacji doktorskiej dr Joanny Mormul I nagrodę w Konkursie na najlepszą pracę doktorską z zakresu nauk o polityce im. Czesława Mojsiewicza.