Stażysta z Uniwersytetu KwaZulu-Natal w Jagiellońskim Centrum Badań Afrykanistycznych

W dniach 11 - 30 września br. w Jagiellońskim Centrum Afrykanistycznych przebywał na stypendium podoktoranckim dr Samuel Uwem Umoh z University of KwaZulu-Natal w Republice Południowej Afryki. Dr Umoh niedawno obronił doktorat w ramach dyscypliny stosunki międzynarodowe i otrzymał stypendium Coimbra Group Short Stay Scholarship Programme przeznaczone dla młodych badaczy z Afryki Subsaharyjskiej. Stypendium oferuje krótkoterminowe wizyty (zazwyczaj od 1 do maksymalnie 3 miesięcy) młodym afrykańskim badaczom z Afryki Subsaharyjskiej. Głównym celem programu stypendialnego jest umożliwienie naukowcom kontynuowanie badań, w które są zaangażowani w macierzystej instytucji oraz pomoc w nawiązaniu kontaktów akademickich i badawczych w Europie. Stypendia są wspierane finansowo przez uniwersytety członkowskie Grupy Coimbra uczestniczące w tym programie, natomiast Biuro Grupy Coimbra jest odpowiedzialne za zarządzanie administracyjne wnioskami. Obecnie dr Umoh pracuje nad artykułem Jihadist Insurgency and Insecurity in Nigeria: the Role of Economic Community of West African States.