Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Współpraca z Muzeum Afrykanistycznym w Olkuszu

Z przyjemnością informujemy, że w grudniu 2022 roku została podpisana umowa między Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie a Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu dotycząca współpracy pomiędzy Jagiellońskim Centrum Badań Afrykanistycznych (jednostką współtworzoną przez WSMiP UJ) oraz Muzeum Afrykanistycznym w Olkuszu (jednostką MOK Olkusz).

Umowa ma na celu współpracę w dziedzinie afrykanistyki w zakresie działań naukowych, edukacyjnych i organizacyjnych. W jej ramach możliwe będzie, m.in. realizowanie wspólnych prac i projektów badawczych oraz dydaktycznych, organizacja warsztatów, seminariów, konferencji naukowych oraz popularnonaukowych, czy wystaw. Przewidziana jest również możliwość praktyk studenckich dla studentów WSMiP UJ w Muzeum Afrykanistycznym w Olkuszu. W ramach realizacji umowy podejmowane będą także wspólne działania mające na celu staranie się o środki finansowe od podmiotów zewnętrznych.

W ramach rozwoju współpracy na rok 2023 roku zaplanowane zostały praktyki studenckie, w czasie których studenci WSMiP UJ będą pomagać w opracowaniu katalogu zbiorów Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu. Podejmowane są również działania mające na celu przygotowanie wystawy pod auspicjami Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych poświęconej życiu codziennemu i kulturze ludności pigmejskiej w Republice Środkowoafrykańskiej.

muzeum afrykanistyczne afrykańska maska na tle kontynentu afrykańskiego