Spotkanie ze studentami zainteresowanymi wolontariatem w Muzeum Afrykanistycznym w Olkuszu

W dniu 28 listopada br. w siedzibie Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych odbyło się spotkanie Dyrektora JCBA prof. dr hab. Roberta Kłosowicza oraz przedstawicielki Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu Pani Ewy Wołoszyn ze studentami, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w wolontariacie przy digitalizacji i opracowywaniu merytorycznym eksponatów znajdujących się w zbiorach Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu. Spotkanie miało na celu zapoznanie studentów ze zbiorami muzeum i omówienie możliwości przyszłej współpracy. Po prezentacji i wprowadzeniu w historię placówki, Pani Ewa Wołoszyn opowiedziała o zadaniach, w których studenci będą mogli uczestniczyć w ramach wolontariatu, przedstawiła także formy zajęć oferowane ze strony muzeum dla studentów, które będą okazją do zapoznania się, w teorii i praktyce, z zawodem muzealnika, np. ćwiczenia z fotografii czy analizy porównawczej dzieł sztuki.  Wolontariat studentów wpisuje się w ramy współpracy Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych oraz Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu.

pięć osób siedzących wokół stołu w klasie wykładowej