Wizyta Dr Kateřiny Ženkovej Rudincovej z Uniwersytetu Ostrawskiego w Krakowie

W dniach 27-28 października b.r. z wizytą w Jagiellońskim Centrum Badań Afrykanistycznych przebywała dr Kateřina Ženková Rudincová z Katedry Geografii Człowieka i Rozwoju Regionalnego (Katedra Sociální Geografie a Regionálního Rozvoje) Uniwersytetu Ostrawskiego, instytucji partnerskiej JCBA.

Wizyta dr Ženkovej Rudincovej odbyła się w ramach grantu badawczego „Transformacje społeczno-polityczne w regionie Wielkich Jezior Afrykańskich w perspektywie postkolonialnej” (Konkurs na przygotowanie wniosków projektowych na granty międzynarodowe w POB Future Soc, ID.UJ), który realizuje zespół badawczy w składzie: prof. dr hab. Robert Kłosowicz, dr Joanna Mormul, dr Kateřina Ženková Rudincová. Spotkanie poświęcone było pracom nad przygotowaniem wniosku projektowego w konkursie NCN OPUS LAP.

W czasie wizyty doszło również do spotkania Dr Ženkovej Rudincovej z Dyrektor ds. dydaktycznych INPiSM UJ, dr Edytą Chwiej, w czasie którego omawiana była, między innymi, możliwość podpisania umowy między Instytutem Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ a Katedrą Geografii Człowieka i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Ostrawskiego w ramach programu Erasmus+.