Umowa o współpracy z Centrum Badań nad Afryką Uniwersytetu w Peczu

Miło nam poinformować, iż w sierpniu b.r. podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Jagiellońskim Centrum Badań Afrykanistycznych a Centrum Badań nad Afryką Uniwersytetu w Peczu (Afrika Kutatóközpont, Pécsi Tudományegyetem). Umowa ma na celu współpracę w dziedzinie badań naukowych prowadzonych przez obie jednostki (w tym wspólne publikacje naukowe), jak również w zakresie realizowanych przez nie programów wymiany międzynarodowej z wykorzystaniem realizowanych programów kształcenia (m.in. poprzez ich promocję oraz dzielenie się dotychczasowymi doświadczeniami na tym polu). Podpisane porozumienie umożliwia również krótko- i długoterminowe wyjazdy pracowników obu jednostek w ramach wymiany bilateralnej.

Warto wspomnieć, że współpraca z Centrum Badań nad Afryką Uniwersytetu w Peczu miała miejsce również wcześniej, jak choćby w 2018 roku, kiedy Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych partnerowało (wraz z kilkoma innymi instytucjami) przy organizacji 5th Pécs African Studies Conference (24-26.05.2018).

logo uniwerystetu w peczu