Wizyta badaczy z Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych na Uniwersytecie Ostrawskim

W dniach 29-31 sierpnia b.r. badacze z Jagiellońskiego Centrum Badań Afrykanistycznych (prof. dr hab. Robert Kłosowicz oraz dr Joanna Mormul) przebywali z wizytą w Ostrawie, gdzie odwiedzili instytucję partnerską JCBA – Katedrę Geografii Człowieka i Rozwoju Regionalnego (Katedra Sociální Geografie a Regionálního Rozvoje) Uniwersytetu Ostrawskiego. Wyjazd odbył się w ramach grantu badawczego „Transformacje społeczno-polityczne w regionie Wielkich Jezior Afrykańskich w perspektywie postkolonialnej” (Konkurs na przygotowanie wniosków projektowych na granty międzynarodowe w POB Future Soc, ID.UJ) realizowanego wraz z badaczką z Uniwersytetu Ostrawskiego Dr Kateřiną Ženkovą Rudincovą. Oprócz prac zespołu badawczego w związku z realizowanym projektem, doszło również do spotkania z Kierownikiem Katedry Prof. Petrem Rumpelem oraz rozmów z innymi pracownikami jednostki, w czasie których omawiano dalsze możliwości i plany współpracy naukowo-badawczej w ramach podpisanej niedawno umowy o współpracy między Jagiellońskim Centrum Badań Afrykanistycznych a Katedrą Geografii Człowieka i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Ostrawskiego.